Strona główna
Autorzy
Autor: Stachula Magda

Autor: Stachula Magda

Absolwentka judaistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przez kilka lat pracowała w firmie zajmującej się importem kamer do monitoringu wizyjnego. Obraz z kamery zainstalowanej na tramwaju, który jeździ po czeskiej Pradze, był inspiracją do powstania jej debiutanckiej książki Idealna, thrillera psychologicznego w nurcie domestic noir. Książka ukazała się w 2016 roku, błyskawicznie zdobyła status bestsellera i została nominowana do prestiżowej nagrody „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. W 2020 roku zostały sprzedane prawa do filmu, który powstanie w koprodukcji polsko-portugalskiej. Do tej pory została wydana w Czechach (Mazací tramvaj) i we Włoszech (La donna perfetta), obecnie tłumaczona jest na Ukraiński. W 2017 roku premierę miała jej druga książka pt. Trzecia, która znalazła się wśród czternastu książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jej bestsellerowe książki charakteryzują się intrygującymi bohaterami i misterną fabułą.

Gdzie jest Emma, Stalker i Rozgrywka z serii Grey Book to jej pierwsze kryminały po dobrze przyjętych thrillerach: Oszukana, Odnaleziona i Oskarżona.

Prowadzi autorską stronę na FB i konto na Instagramie @magdastachula. Autorka wraz z mężem i dwoma synami mieszka w Krakowie i pracuje nad kolejnymi książkami.

Książki autora

cross